Sıkça Sorulan SorularHaşere ilaçlama hizmeti sırasında evden ayrılmam gerekiyor mu?

Hayır, ilaçlama sırasında evden ayrılmanız gerekmiyor. Böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm haşere kontrol prosedürleri sırasında evinizde kalabilirsiniz. Evinizi boşaltmanız, yalnızca doktorunuz özellikle duyarlı olduğunuz için bunu tavsiye ettiği zamanlarda ya da pireler, halı böcekleri, keneler veya yüzey alanında - özellikle halılarda geniş alanlara işlem yapılmasını gerektiren diğer haşereler için - servis yaptığımız zamanlarda gereklidir. Böyle bir uygulama yapılacağı zaman size önceden bunu bildireceğiz, böylece siz de programınızı ona göre ayarlayabileceksiniz. Uygulama yapılan alan kurur kurumaz hemen evinize geri dönebileceksiniz.


Programlanmış ilaçlama zamanında hazır olamadığım takdirde ne olacak?

Yalnızca, size uygun olan başka bir servis tarihi ayarlamak üzere size hizmet verecek MYÇ İlaçlamayı arayınız. Ayrıca belirtmek isteriz ki, programınızı değiştirmek zorunda kaldığınızda bunu bize mümkün olan en kısa zamanda bildirmeniz bizi memnun edecektir.


Her bir haşere ilaçlama servisi çağırdığımda bir çeşit rapor alacak mıyım?

Evet. Alacağınız her bir servis sonrasında, Servis Sorumlusu tarafından uygulama yapılan alanları, kullanılan kimyasal ve ekipmanların ad ve miktarlarına ilişkin ayrıntıları veren, Servis Sorumlunuz ve Sizin ortak imzanızı taşıyan bir Servis Raporu alacaksınız. Sormak istediğiniz herhangi bir soru olduğu takdirde, lütfen çekinmeden Servis Sorumlunuza sorunuz veya hizmet aldığınız şube ofisinizi arayınız. Size bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.


Haşere ilaçlama sonrasında koku olacak mı?

Evinizde kullandığımız insektisitlerin (böcek ilacı) büyük çoğunluğu, "kokusuz" veya "az kokulu" olarak sınıflandırılmışlardır. Bununla birlikte, asla hiçbir koku almayacaksınız demeye tereddüt ederiz çünkü, koku alma duyarlılığı kişiden kişiye değişir. Kokular hissedilebilir olduklarında, buna formüllerindeki eriyiklerin veya taşıyıcıların buharlaşması neden olmakta ve genellikle, bu koku uygulamadan çok kısa süre sonra dağılmaktadır. Açık bir pencere gibi, az miktarda bir havalandırma bu dağılma sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır.


Haşere ilaçlamadan sonra haşereleri görecek miyim?

Muhtemelen çok kısa bir süre için. Bunun nedeni; her bir haşerenin, etkilenmesi için önce yeterli miktarda insektisit kalıntısını gerek deri gerekse de ağız yoluyla tüketmesi gereğidir. Bu tüketim süreci birkaç saat geçmesini gerektirir. Aslında, işlemden hemen sonra, daha çok haşere görebilirsiniz, çünkü insektisite maruz kalan haşerelerin sinir sistemleri etkilendiği için insektisit kalıntısından uzaklaşıyor olacaklardır. Bununla birlikte birkaç uygulama sonrasında haşere yoğunluğunda,belirgin ve tatminkar bir azalma olması gerekmektedir.


Haşere problemlerim devam ederse ne olacak?

Eğer düzenli uygulamalarımız arasında bazen haşere görürseniz, şunu hatırınızda tutunuz ki; uygulanan insektisitin kalıntı ile ilgili etkisi, haşerelerin bir istila oluşturmasına engel olacaktır. Bununla birlikte, eğer ara sıra değil de daha sık haşere görürseniz; lütfen bizi arayınız. Sizden hiçbir ek ücret talep etmeksizin bir servis tekrarı programlamaktan memnuniyet duyacağız.


Ev dışına yapılan haşere ilaçlamaları, bitkilerimi veya ev hayvanlarımı nasıl etkileyecek?

Dışarı alanda yapılan çevre ilaçlamaları uygulamaları, bitkilerinize zarar vermeyecektir. çiçeklikler veya çalılar bundan etkilenmeyecektir. Eğer bahçenizdeki çimlere sıvı uygulama yapılmış ise, sadece bunlar kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınızı uzak tutmanız yeterli olacaktır.


Kullanılan kimyasallar insan sağlığı veya evcil hayvanların sağlığı için tehlike oluşturuyor mu?

Kesinlikle hayır. MYÇ İlaçlama tarafından kullanılan tüm kimyasallar hem Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallardır. Amerika Birleşik Devletleri ve Dünya' nın çeşitli önde gelen laboratuvarları tarafından Halk Sağlığını Koruma Programı dahilinde akut anlamda tehlike oluşturmadıkları ve sınıflamada "en az zehirli insektisitler" kategorisinde bulundukları kabul edilmiş kimyasallardır. Bunlara ek olarak MYÇ İlaçlamanın "İnsan ve çevre Sağlığı" ile "Etkin Uygulama ve Koruma" prensipleri dahilinde yapılan uygulamalarda, en az miktarda kimyasal ve en az temas alanı ilkeleri uygulanarak, kimyasallar ile temas riski en aza indirgenmiştir.


Haşere ilaçlama Servisimle ilgili bir problem olduğu zaman kimi arayacağım?

İsterseniz direkt Servis Sorumlunuzu mobil telefonundan arayarak veya hizmet aldığınız MYÇ İlaçlama Şubesini arayarak problemin en çabuk ve en etkin çözümüne ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.