Gemi DezenfeksiyonuGEMİ DEZENFEKSİYONU

MYÇ - GAZİANTEP HAŞERE KONTROL SİSTEMLERİ

Gemiler ve iskeleler çalışma şekillerinden dolayı çeşitli zararlı mikroorganizmaların , virüslerin, bakterileri türlerinin dünyaya kolaylıkla, hızlı bir şekilde yayabilmelerinin en etkili yolu ve yeridir. Bakteri ve virüsler başta olmak üzere çeşitli böcek türleri gemiler ve gemi içindeki yüklerle fark edilmeyecek şekilde dünyanın her yerine kolaylıkla taşınabilme tehlikesi bulunmaktadır.


Genel itibari ile dezenfeksiyon uygulaması işlemi bir ürün üzerindeki enfeksiyona sebebiyet verebilecek nedenlerden olan patojenlerin mevcut yüzeylerden temizlenmesi çalışmasıdır.

Koronavirüs başta olmak üzere herhangi bir salgın durumunda, gemiler de tüm alanları temizlenmesi ve gemi dezenfeksiyonu yapılması gerekmektedir. Gemilerde özellikle de koronavirüs belirtileri gösteren gemi personelinin doğrudan temas ettiği yüzeylerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

Gemi Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Gemi dezenfeksiyonu yapılmadan önce gemideki sert yüzeyler, gözeneksiz yüzeyler öncelikle deterjan ve su vasıtası ile güzel bir şekilde temizlenmelidir. Yüzey temizliği yapıldıktan sonra uygun dezenfektan ürünleri ile gemi dezenfekte işlemi profesyonel bir dezenfeksiyon firması tarafından yapılmalıdır.

Etkili bir gemi dezenfeksiyonu için yeterli olarak temas süreleri sağlandıktan sonra gemideki yolcu kabinleri dezenfeksiyonu, kafe ve restoran dezenfeksiyonu, dolapların dezenfeksiyonu, masaların dezenfeksiyonu, tuvalet dezenfeksiyonu ve sandalyelerin dezenfeksiyonu işlemleri ile gemi içerisindeki tüm alanlar dezenfekte edilmelidir.

MYÇ - GAZİANTEP HAŞERE KONTROL SİSTEMLERİ

Bariyer ilaçlama ve dezenfeksiyon şirketi olarak gemi dezenfeksiyonu hizmetini tasarladığımız mikrobiyal formatta dezenfeksiyon uygulaması ile etkili bir şekilde sizlere sunuyoruz. Uyguladığımız gemi dezenfeksiyonu hizmetini Ultra Düşük Hacimli buğulanma makineleri olarak bilinen ve ULV olarak adlandırılan makinalarımız ile dezenfektan madde kullanılarak gerçekleştirilmekteyiz.